Prednosti uporabe pristnega softwerja:
- "Pristen" software vsebuje vse komponente. Naprimer multiplayer način je velikokrat prisoten le pri pristnih igrah. Večina sodobnih iger je razvitih za multiplayer način. Še več, najboljše igre so razvite za "massive multiplayer" ki ga je v glavnem mogoče igrati le na pristnih igrah.
Primer zaščite z svetlečimi CD-ji in nalepkami, ki se jo je redko in težko repliciralo, kljub privlačnemu videzu
- Proizvajalec analizira ciljno publiko in njene navade. Tako se razvija za ciljno publiko - potencialne stranke.
Primer: GIMP vs. Photoshop
Gimp je program za amatersko&profesionalno obdelavo slik, je brezplačen. Photoshop je namenjen za oblikovalce, ki uporabljajo ta program na veliko. Razlika se vidi v enostavnosti in času nalaganja, ki sta v primeru GIMP-a bolj prijazni do uporabnikov, ki se ukvarjajo z večimi stvarmi (torej niso po poklicu profesionalni oblikovalci). - Mnogo pristnih programov je mogoče poganjati v brskalniku, kar ima veliko prednosti.
- Razvoj in uporaba orodij za razbijanje zaščite terja mnogo časa
- Pristni programi lahko omogočajo lažje nadgrajevanje in lažjo instalacijo.
- "Free software" je lažji za razvijanje. (open source+gratis+community based) Glej tudi GPL, GNU in Linux programje. Free software postaja močna alternativa copyright licenci.
- Z pristnim softwerjem nismo v konfliktu z pravnimi organi. Tudi na dolgi rok.
- Razvijalci softwerja so lahko povezani z razvijalci hardwerja in razvijejo softwere, ki potrebuje za poganjanje najnovejšo strojno opremo. Na tak način se potem izvrši transakcija, za katero bi mislili da smo se ji izognili.